Békés iskolák kurzus az ELTÉ-n

Második éve biztosít teret az ELTE PPK a Békés iskolák kurzus számára. Ennek során a hallgatók gyakorlatorientált, tréning módszerek segítségével

• megismerhetik a bullying (bántalmazás) dinamikáját és sajátosságait,
  • valamint annak megelőzési és kezelési módjait,
  • körbejárjuk a mentalizáció fogalmát és gyakoroljuk a mentalizáló szemléletet, kommunikációt,
  • végigvesszük, milyennek kell lennie egy hatékony és eredményes programnak, mik lehetnek a buktatók,
  • megismerhetik a hazai és a nemzetközi antibullying programokat,
  • különös tekintettel a Békés iskolák programra, aminek néhány modulját saját élményben is kipróbálhatják.

Ezek mellett lehetőség van a Szupervíziós Békítő Team munkájába való betekintésre, sőt a csatlakozáshoz is, valamint egy-egy magyar, békés iskola meglátogatására is.

A hallgatók számára lehetőséget biztosítunk arra is, hogy a dolgozatukkal gazdagítsák a Békés iskolák programot és a színvonalas munkájuk kikerüljön a honlapra.

Várjuk a pedagógus és iskola- óvodapszichológus hallgatók jelentkezését.

2019-20-as tanév első félévében a tárgykód: VKN-096:48