Tervezés

A diagnosztikai modul végeredményeképpen a közösség képet kapott az intézmény problémáiról, fejlesztendő területeiről, valamint döntöttek arról, mivel szeretnének legelőször foglalkozni.

A program tervezése a problématérkép, közössége igénye és a lehetőségek összehangolása alapján a különböző modulok kiválasztásából áll.

A békítő team tagjai megismerik a különböző modulokat (ezekről a regionális vagy a Szupervíziós Békítő Team tud tájékoztatást adni), számba veszik a saját erőforrásaikat, futó és a Békés Iskolákba integrálható programjaikat, az „íróasztal fiókokban” porosodó, de a békítős szemlélettel rokon, pedagógusok által elvégzett képzéseket.

Ezek alapján rövid, közép és hosszú távú tervet is készítenek.

A modulok:

1. Twemlow-ék moduljai

1. Kampányok

2. Békés Harcos modul

3. Fegyelmezési terv

4. Kortárssegítők – és vezetők (előkészületben)

5. Felnőtt segítők (Bernáthegyik) (előkészületben)

2. Magyar modulok

1. Resztoratív modul

2. Békés, biztonságos közösség modul

3. Békés Café (előkészületben)

4. Vezetői modul

5. Mentalizációs modul

6. Szülői modul (előkészületben)

3. Az intézmény saját moduljai

• A saját erőforrásaik, lehetőségeik figyelembevételével, a békítős szemlélet szellemében kitalált, kreatív modulok

1. A Békés iskolák programba integrálható egyéb programok

• A békítős szemlélettel rokon programok integrálása az intézmény programjába

• pl. Hősök tere kezdeményezés moduljai, Erőszakmentes Kommunikáció (EMK), NyugiOvi, SuliNyugi, Gordon tréningek, ENABLE stb.