Szakirodalom

Twemlow, Stuart W. – Sacco, Frank C.: Miért nem működnek az iskolai bántalmazás-ellenes programok. Flaccus Kiadó Budapest, 2012.

Twemlow, Stuart W. – Sacco, Frank C.: Preventing Bullying and School Violence. American Psychiatric Publishing, Inc., 2012. – Review

Stuart W. Twemlow: Az erőszak gyökerei: az iskolában zajló hatalmi harcok és erőszak konvergens pszichoanalitikus magyarázó modelljei I. rész. In: Pszichoterápia, XVI. évfolyam, 2007. december.

Stuart W. Twemlow: Az erőszak gyökerei: az iskolában zajló hatalmi harcok és erőszak konvergens pszichoanalitikus magyarázó modelljei II. rész. In: Pszichoterápia, XVII. évfolyam, 2008. február.

Stuart W. Twemlow – interjú. In: Pszichoterápia, XIX. évfolyam, 2010. február.

Twemlow, Stuart W. – Fonagy, Peter – Sacco, Frank C.: A mentalizáló közösségek fejlődéslélektani megközelítése. A Békés Iskolák” kísérlet. 1. rész. In: Pszichoterápia, 2009. 18. évfolyam, 4. szám. 261-268.

Twemlow, Stuart W. – Fonagy, Peter – Sacco, Frank C.: A mentalizáló közösségek fejlődéslélektani megközelítése. A Békés Iskolák” kísérlet. 2. rész. In: Pszichoterápia, 2009. 18. évfolyam, 5. szám. 338-345.

Kissné Viszket Mónika, Horgász Csaba (2013): Békés iskolák projekt. Az iskolai agresszió megfékezése és megelőzése, in: Mentálhigiéné és segítő hivatás, 262-280.o. szerk: Kiss Enikő Csilla, Sz. Makó Hajnalka, Pannónia Kiadó, Pécs

Angol nyelvű