Békés Iskolák program Fejér megyében

Az iskolai bullying minden intézményben tetten érhető. Csak az a kérdés, hogy milyen formában és mértékben, és az, hogy vajon meglátjuk-e az iskolai bántalmazást, hajlandóak vagyunk-e vele foglalkozni. Az iskolai bullying olyan, mint a mesebeli sárkány, amit mindenki ismer, de senki sem beszél róla szívesen, hátha így felbőszül és hamarabb elragadja az ártatlan szüzet.

Fejér megyében 2016 tavasza óta van jelen a Békés Iskolák program, ekkor alakult meg a kezdeményezés megyei koordinálását végző regionális Fejér Megyei Békítő Team. Elsőként a Székesfehérvári István Király Általános Iskola köteleződött el a Békés Iskolák program mellett, az intézményben már harmadik éve működik a Békítő Team. A Sárszentmiklósi Általános Iskola a második gyermekünk, 2018 nyarán indították el a programot az iskolában.

A Békés Iskolák program hosszútávú megoldást kínál az iskolai bullying problémájára, mert rendszerszinten kezeli a jelenséget. Ha fontosnak tartja az iskolai légkör javítását és a tantestület bevonásával hajlandó tenni is ezért, a Fejér Megyei Békítő Team segít a folyamat elindításában, a Békés Iskolák program intézményben történő bevezetésében.

Elérhetőség: Gedő Ágnes

Tel.: +36 70 9470772 E-mail: agnes.gedo@gmail.com