Iskolai történetek

A Békés Iskolák szemléletében íródik egy fiktív történet, “Iskolai történetek” címmel, amelynek szerkesztésére várjuk azon lelkes olvasóinkat, akikben buzog a megszólalás vágya.

Az Eszköztár főmenü alatt található – Iskolai történetek címmel.

Egy fiúról olvashatunk, akit nem nagyon fogad el az osztályközösség, csak egy barátja van, de az sem az igazi. Az osztályfőnöke túl lazán kötődik az osztályához, számára az a legjobb, ha a gyerekek oldják meg egymás közt a dolgokat. Amennyiben mégis be kell avatkoznia, ez annyira kizökkenti és felmérgesíti, hogy dühösen reagál. A szülei elfoglaltak, a testvérével állandóan rivalizálni kényszerül, mivel az öccse jó tanuló, neki pedig folyamatosan romlanak a tanulmányi eredményei. A célunk az, hogy a történet segítségével feltárjuk, hogyan lehet megérteni ezt a fiút, a problémáit hogyan lehet kezelni és segíteni, hogy az iskolában is sikeresebb legyen, jobban boldoguljon. Várjuk a sztorikat, eseteket, azt gondoljuk, hogy a közös írással is közelebb hozhatjuk a magunkhoz ennek a pszichoedukatív szemléletnek az elsajátítását!

Email cím: tina.lenart@freemail.hu